אבטחת מידע וסייבר: איך גיבוי בענן מסייע לעסקים?

אנו חיים בעידן שבו הנכס הגדול ביותר שלנו הוא המידע וכל שנה כמות המידע שאנחנו יוצרים וצורכים הולכת וגדלה. כך בהתאמה יכולתו של הכונן להכיל מידע עולה בכל שנה, כמו גם ההסתמכות שלנו על אותו מידע. אנחנו יוצרים כל כך הרבה מידע שחלקו לפעמים הולך לאיבוד. בעולם כזה שבו המידע הוא הנכס היקר ביותר, אובדן מידע הוא חמור ואף הרסני. לעיתים הנזק של אובדן נתונים עלול להיות בלתי הפיך וקשה מאוד לשחזור, אם בכלל. אובדן מידע יכול להיגרם מסיבות רבות החל מווירוס או טעות אנוש וכלה בפריצה של האקרים ונזקי טבע כמו שריפות, פגיעות ברק, תקלות ברשת החשמל ואפילו שיטפונות.

אבטחת מידע וסייבר

אובדן מידע יכול להיות קריטי לכל אחד אבל הוא הרסני במיוחד במקרה של חברה או ארגון שהמשך העבודה שלהם תלויה בשמירה על הנתונים והמידע של העסק. משרדים העובדים לרוב עם פתרונות גיבוי חינמיים כדוגמת Dropbox, Google Drive או OneDrive תלויים בגיבוי ידני שהם מבצעים על הקבצים. שירותי הגיבוי החינמיים הם מטרה מועדפת על האקרים וכאשר החברות של גיבויים אלה לא מספקות הגנה מועדפת על שירותים שבבסיסם הם חינמיים הסכנה של פריצה ודליפת מסמכים היא גדולה.

עד לפני כמה שנים, גיבוי בענן לעסק היה בגדר חלום שהרבה מאוד בעלי עסקים קיוו אליו. גיבוי בענן הופך את החיים של האדם המודרני להרבה יותר קלים לתפעול, במיוחד כאשר האלמנטים הדיגיטליים נהיו כל כך מעורבים בחיי היום יום. למעשה גיבוי ענן מאפשר לכם לסנכרן את כל הקבצים החשובים שברשותכם ברשת האינטרנט באופן שיהיה שמור ללא תלות באיכות המכשיר שלכם ובאופן שיהיה נגיש כל הזמן.

מדוע צריך לבצע גיבוי בענן?

  • שמירה והגנה על הקבצים: כאשר אנו שומרים ומאחסנים את הקבצים בהתקנים שונים כמו טלפון או מחשב, הקבצים לא נשמרים כראוי כי ההתקנים יכולים להתקלקל או להיגנב. גיבוי קבצים בענן מגן על הקבצים בצורה הטובה ביותר ושומר אותם לנצח.
  • נגיש מכל מקום: אחד היתרונות הבולטים של גיבוי מחשב בענן וגיבוי קבצים בו הוא הנגישות של הענן בכל מקום ובכל זמן. כך תוכלו להמשיך לעבוד בצורה מקצועית גם הרחק ממקום העבודה וכך גם תוכלו לשתף קבצים ותמונות עם כל מי שאתם רוצים ובכל זמן.
  • חסכון בזמן: גיבוי בענן מאפשר חיסכון בזמן משום שהוא פשוט ונוח לתפעול. כמו כן, מציע גיבוי בענן מחירים זולים לעסקים ולאנשים פרטיים ובאופן זה ניתן לאחסן בענן הרבה מאוד קבצים בזמן קצר ובצורה מסודרת, שתטיב לבית העסק ולאדם הפרטי.
  • פשטות: אחסון בענן מהווה את אחד הדברים הפשוטים ביותר מבחינה טכנולוגית ולמעשה כל אחד יכול לפתוח לו חשבון משתמש דרך ספק שמציע את השירות הזה ולהעלות את הקבצים שלו לשמירה בענן.

למה חשוב שעסקים ישתמשו באחסון נתונים באמצעות גיבוי בענן?

גיבוי בענן לעסקים הפך לאחד מסוגי הגיבויים החשובים והשכיחים ביותר בעולם העסקים של היום. הגיבוי מאפשר למעשה להבטיח את ההתנהלות התקינה של העסק, בכל מקרה של תקלה. היום כל ההתנהלות של העסק מתנהלת על גבי המחשב, דבר שהופך את הגיבוי לחלק חיוני ומהותי מהתנהלות העסק. בצורה כזו, ניתן להבטיח כי גם במקרה של תקלה, המידע לא יימחק וניתן יהיה לשחזר אותו בצורה קלה ופשוטה. הענן מאפשר למעשה גיבוי וירטואלי של כל המידע, בצורה פשוטה ונוחה במיוחד.

עסקים חייבים להשקיע בגיבוי הדאטה של העסק, על מנת להבטיח את ההתנהלות התקינה שלו. למעשה מדובר על מידע קריטי, כגון פרטי הלקוחות והספקים השונים, הסכמים וחוזים, תכניות עסקיות וכדומה. מידע זה לא תמיד ניתן לשחזור, ולכן חשוב תמיד לגבות אותו בצורה וירטואלית באמצעות שרת מרוחק. מאגר המידע של העסק מהווה למעשה את הלב הפועם של העסק, ובלעדיו העסק ייכנס לקשיים שונים.

לסיכום, הגיבוי בענן מאפשר לעסק מרווח נשימה. לא חשוב אם מדובר על תקלה במערכת המחשוב של העסק, נזק פיזי שנגרם למחשב או אפילו מצב של פריצה וגניבה, בכל מקרה גיבוי בענן יבטיח שכל הנתונים וכל הדאטה יישמרו בצורה בטיחותית. היום ניתן למצוא מספר ספקים אשר מציעים את שירות הגיבוי בענן לעסקים לכל בעל עסק שמעוניין בכך.

רוצים להיות רגועים ולגבות את כל המידע של העסק בענן? פנו אלינו, למיראז' איי.טי ותוכלו לקבל שירותים נרחבים לעסק שלכם.

צור איתנו קשר:
הטלפון שלנו:
הדוא"ל שלנו:
Call Now Button