מהן התקפות כופר ואיך נשמרים?

התקפות כופר – מהו ואיך שומרים על הארגון מתוכנות כופר?

התקפות סייבר ובקשות כופר באינטרנט מהוות איום הולך וגובר לארגונים בכל הגדלים, וגורמות לנזקים של מיליארדי דולרים מדי שנה. תוכנות כופר הן סוג של תוכנות זדוניות שמצפינות את הקבצים של הקורבן או נועלות אותם מחוץ למערכות שלהם, ולאחר מכן דורשות תשלום בתמורה למפתח הפענוח.

סוג זה של התקפה יכול להיות הרסני עבור ארגונים, וכתוצאה מכך השבתה משמעותית, אובדן נתונים ופגיעה במוניטין. במאמר זה, נדון בכמה צעדים עיקריים שתוכל לנקוט כדי למנוע התקפות של תוכנות כופר בארגון שלך.

 

למד את העובדים שלך

אחד הצעדים החשובים ביותר שאתה יכול לנקוט כדי למנוע התקפות של תוכנות כופר הוא ללמד את העובדים שלך כיצד לזהות ולהימנע מאיומים פוטנציאליים. התקפות רבות של תוכנות כופר מתחילות באמצעות הודעות פישינג או טקטיקות אחרות של הנדסה חברתית, ולכן חשוב שהעובדים שלך יבינו כיצד לזהות הודעות וקישורים חשודים. ספק הדרכה קבועה ועדכן את העובדים שלך באיומים האחרונים, ועודדו אותם לדווח על כל פעילות חשודה באופן מיידי.

 

שמור על התוכנה שלך מעודכנת

התקפות כופר לעתים קרובות מנצלות נקודות תורפה בתוכנות ישנות שאינן מעודכנות, לכן חשוב לשמור על כל התוכנות והמערכות שלך מעודכנות בתיקוני האבטחה והעדכונים האחרונים. זה כולל את מערכות ההפעלה, היישומים ותוכנת האנטי-וירוס שלך. הגדר עדכונים אוטומטיים בכל מקום אפשרי, ובדוק באופן קבוע אם יש עדכונים שפורסמו והתקן אותם.

 

הטמעת בקרות גישה חזקות

הגבלת הגישה למערכות ולנתונים שלך יכולה לסייע במניעת התפשטות התקפות תוכנות כופר ברחבי הארגון שלך. הטמע בקרות גישה חזקות, כגון אימות רב-גורמי ובקרת גישה מבוססת תפקידים, כדי להבטיח שרק משתמשים מורשים יוכלו לגשת לנתונים ויישומים רגישים. סקור ועדכן באופן קבוע את הרשאות המשתמש כדי להבטיח שלמשתמשים תהיה גישה רק למשאבים הדרושים להם כדי לבצע את עבודתם.

 

גבה את הנתונים שלך באופן קבוע

גיבויים קבועים של הנתונים שלך חיוניים במקרה של מתקפת כופר. אם הנתונים שלך מוצפנים או נעולים על ידי תוכנת כופר, אתה יכול פשוט לשחזר מגיבוי ולהימנע מתשלום הכופר. הקפד לגבות באופן קבוע את הנתונים שלך למיקום מחוץ לאתר, ובדוק את הגיבויים שלך באופן קבוע כדי לוודא שהם פועלים כהלכה.

 

יש לקיים תוכנית תגובה

למרות מאמציך, עדיין יתכן שהארגון שלך עלול ליפול קורבן להתקפת תוכנת כופר. קיום תוכנית תגובה יכולה לעזור לך למזער את הנזק ולהחלים במהירות מההתקפה. תוכנית התגובה שלך צריכה לכלול שלבים לבידוד מערכות נגועות, פנייה לרשויות אכיפת החוק ושחזור מגיבויים. סקור ועדכן באופן קבוע את תוכנית התגובה שלך כדי להבטיח שהיא יעילה ומעודכנת.

 

מהן מערכות ההגנה הטובות ביותר למניעת כופר?

תוכנות כופר באינטרנט מהוות איום הולך וגובר על ארגונים מכל הגדלים, וחשוב יותר ויותר שיהיו מערכות הגנה יעילות כדי למנוע התקפות סייבר. במאמר זה נדון בכמה ממערכות ההגנה הטובות ביותר עבור הארגון שלך. חשוב לזכור שהתאמת התוכנה תלויה בצרכים ובדרישות הספציפיות שלך.

 

הגנה על נקודות קצה

הגנת נקודות קצה היא מרכיב מכריע בכל אסטרטגיית מניעת תוכנות כופר. סוג זה של מערכת הגנה מתמקד באבטחת מכשירים בודדים, כגון מחשבים שולחניים, מחשבים ניידים ומכשירים ניידים. הוא משתמש בטכניקות שונות כדי לזהות ולחסום התקפות כופר, כולל זיהוי מבוסס חתימות, זיהוי מבוסס התנהגות ואלגוריתמים של למידת מכונה. כמה מהפתרונות הפופולריים ביותר להגנה על נקודות קצה כוללים Symantec Endpoint Protection, McAfee Endpoint Security ו-Kaspersky Endpoint Security.

 

אבטחת רשת

אבטחת רשת היא היבט חשוב נוסף של מניעת תוכנות כופר. מערכות אבטחת רשת נועדו להגן על הרשת כולה, ולא על מכשירים בודדים. הם משתמשים בטכניקות כמו מניעת חדירה, חומת אש ופילוח רשת כדי למנוע מהתקפות כופר להתפשט ברחבי הרשת. כמה מפתרונות אבטחת הרשת הפופולריים ביותר כוללים את Cisco ASA, Fortinet FortiGate ו-Palo Alto Networks.

 

מערכות גיבוי ושחזור

למרות שמניעה היא המפתח, חשוב גם שתהיה מערכת גיבוי ושחזור במקום כדי להבטיח שהארגון שלך יוכל להתאושש במהירות מהתקפת תוכנת כופר. מערכות גיבוי ושחזור מאפשרות לך לאחסן עותקים של הנתונים שלך במיקום מאובטח, כך שתוכל לשחזר בקלות את הנתונים שלך במקרה של מתקפת כופר. כמה ממערכות הגיבוי והשחזור הפופולריות ביותר כוללות גיבוי Acronis, גיבוי ושכפול של Veeam ו-Veritas Backup Exec.

 

הדרכה למודעות אבטחה

לבסוף, אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע התקפות של תוכנות כופר היא באמצעות אימון מודעות לאבטחה. הכשרה למודעות אבטחה מלמדת את העובדים שלך כיצד לזהות ולהימנע מאיומים פוטנציאליים, כגון הודעות דיוג וקישורים זדוניים. זה גם מלמד אותם שיטות עבודה מומלצות לניהול סיסמאות מאובטח, טיפול בנתונים ושימוש במכשיר. על ידי חינוך העובדים שלך על הסיכונים וההשלכות של התקפות כופר, אתה יכול להפחית משמעותית את הסבירות להתקפה.

 

 

האם כדאי לעשות זאת בעצמכם?

כדי להטמיע את אחת מהמערכות בארגון, אתה יכול לרכוש ולהתקין אותם בעצמך או לקחת מומחה IT מקצועי שיעזור לך בהטמעתן. היתרון של מומחה IT הוא שיש להם את האפשרות להציע שירותים נוספים כגון ניטור, תחזוקה ותמיכה, שיכולים לעזור להבטיח שהארגון שלך מוגן באופן מלא מפני התקפות כופר.

בעת בחירת מומחה IT, הקפד לבחור באחד עם ניסיון ומומחיות ביישום וניהול פתרון התוכנה הספציפי שאתה בוחר.

נגישות
שלום וברכה,
איך אפשר לעזור?
Call Now Button