ביקורת אבטחת מידע היא בחינה שיטתית ובלתי תלויה של מערכות המידע, שיטות העבודה והתפעול של הארגון כדי להעריך את עמידתם בתקני אבטחה ותקנות שנקבעו. מטרת ביקורת אבטחת מידע היא לזהות נקודות תורפה וחולשות בבקרות האבטחה של הארגון ולתת המלצות לשיפור. ביקורות מבוצעות בדרך כלל על ידי מבקרים פנימיים או חיצוניים ועשויות לכלול ביקורות של מדיניות, נהלים, ארכיטקטורת רשת ותוכנה.

מדוע חברות רבות זקוקות לביקורת אבטחת מידע?

חברות זקוקות לביקורות אבטחת מידע ממגוון סיבות, אלה כוללות: תאימות, ניהול סיכונים, שיפור מתמיד, הגנת מוניטין ואחריות משפטית. תאימות: תעשיות רבות כפופות לתקנות המחייבות ביקורת אבטחה שוטפת כדי להבטיח עמידה בתקני וחוקי אבטחה. ניהול סיכונים: ביקורות המסייעות לארגונים לזהות ולהעריך סיכוני אבטחה ופגיעויות פוטנציאליות, מאפשרות להם לנקוט בצעדים כדי להפחית או למנוע סיכונים אלה. שיפור מתמיד: הביקורות מספקות לארגונים הזדמנות להעריך את מצב האבטחה הנוכחי שלהם ולזהות אזורים לשיפור. הגנת מוניטין: לפריצת מידע או אירוע אבטחה יכולה להיות השפעה משמעותית על המוניטין של הארגון. ביקורת יכולה לעזור לארגונים לזהות ולטפל בחולשות אבטחה פוטנציאליות לפני שניתן יהיה לנצל אותן. אחריות משפטית: חברות יכולות לשאת באחריות אם הן לא נוקטות באמצעים נאותים להגנה על נתונים רגישים, וביקורות אבטחה סדירות יכולות לעזור לארגונים להוכיח את מחויבותם לאבטחת מידע.

ביקורת אבטחת מידע: כיצד?

ביקורות אבטחת מידע מתבצעות בדרך כלל על ידי מבקרים פנימיים או חיצוניים בעלי ניסיון וידע באבטחת מידע. תהליך ביצוע הביקורת כולל בדרך כלל:

  • תכנון: המבקר מתכנן את היקף הביקורת, היעדים והמתודולוגיה. זה כולל זיהוי המערכות, הנתונים והתהליכים שיבקרו, וכן קביעת התקנים והתקנות שעל הארגון לעמוד בהם.
  • הכנה: המבקר יתכונן לביקורת על ידי איסוף מסמכים רלוונטיים, כגון מדיניות ונהלי אבטחה, ועל ידי זיהוי אנשי מפתח שיתראיינו במהלך הביקורת.
  • עבודת שטח: המבקר יבצע את הביקורת על ידי איסוף ראיות באמצעות שילוב של שיטות כגון ראיונות, תצפיות ובדיקות העוזרות לו להבין את בקרות האבטחה הנוכחיות של הארגון ולזהות נקודות תורפה או חולשות כלשהן.
  • דיווח: המבקר יתעד את ממצאי הביקורת ויכין דוח המסכם את התוצאות. הדוח יכלול כל ממצא, המלצות וסיכום של תוצאות הביקורת.
  • מעקב: המבקר יבצע מעקב אחר הביקורת על ידי סקירת תגובת הארגון לממצאים ולהמלצות ויקבע האם הארגון נקט בפעולות מתאימות לטיפול בבעיות שזוהו.
הארגון שלך נדרש לשמירה וגיבוי של הנתונים שלו? חייגו 072-2240992 או מלאו פרטים:

סוגי בדיקות אבטחת מידע?

ישנם מספר סוגים שונים של ביקורת אבטחת מידע, וביניהם: ביקורת ציות הנערכות כדי להבטיח שהארגון עומד בתקנים ותקנות בתעשייה. ביקורת רשת המתמקדות בתשתית ובארכיטקטורת הרשת של הארגון, לרבות חומות אש, נתבים וציוד רשת אחר. ביקורת אבטחת יישומים המתמקדות באבטחת היישומים והתוכנות של הארגון, לרבות יישומי אינטרנט ומסדי נתונים. בדיקת חדירה מדמה מתקפת סייבר על מערכות הארגון על מנת לזהות נקודות תורפה, ועוד.

האם אתם מודאגים מאבטחת המידע והפעילות הרגישות של החברה שלכם?

MIRAGE-IT מציעה ביקורות מקיפות של אבטחת מידע שיעניקו לכם שקט נפשי ויגנו על העסק שלכם מאיומים פוטנציאליים. צוות המומחים שלנו יערוך בדיקה יסודית של מערכות המידע, שיטות העבודה והתפעול של הארגון שלכם כדי להעריך את עמידתם בתקני האבטחה והתקנות שנקבעו. אנו נזהה נקודות תורפה וחולשות בבקרות האבטחה ונספק המלצות לשיפור. על ידי רכישת השירותים שלנו, תוכלו להבטיח תאימות לתקנים ולתקנות התעשייה, לנהל סיכוני אבטחה פוטנציאליים, לשפר את עמדת האבטחה שלכם, להגן על המוניטין שלכם ולהפגין את מחויבותכם לאבטחת מידע לעסק או לארגון. שירותי הביקורת שלנו ניתנים להתאמה אישית לצרכים הספציפיים שלכם ומותאמים לתעשייה ולפרופיל הסיכון שלכם. אל תחכו לאירוע אבטחה. נקטו עוד היום פעולה ופנו אלינו לקביעת ביקורת אבטחת מידע. הגנו על אמון העסק והלקוח שלכם.

נגישות
שלום וברכה,
איך אפשר לעזור?
Call Now Button